Yapay Çiçek Nedir?

Yapay Çiçek Nedir?

Yapay çiçekler günümüzde her alanda dekor olarak kullanılıyor. Alışveriş merkezinde, düğün salonunda hatta evlerimizde dahi mutlaka yapay çiçekler mevcut. Gerçeğinden farksız olan yapay çiçekler kullanım süresi uzun ve alternatifleri çok olduğu için canlı çiçekten daha sık tercih ediliyor. Her alana yapay çiçek dekoru yapılabilir. Tavan, duvar, saksı ve kapı üstü gibi düşünülen her alanı yapay çiçek ile baştan yaratılabilir. İstenilirse yapay çiçek ve bitkiler birleştirilerek vazoda aranjman olarak da yapılabiliyor. Yüzlerce çeşit yapay çiçek ve bitki mevcut. Modern Dekor 1. sınıf ürünler kullanmakta ve bu ürünler güneş, yağmur ya da tozdan etkilenmemekte. Yapay çiçek dekorasyonlarında yapay meyve ve sebzelerle de görsel harikalar yaratılıyor.

yapay çiçek nedir

Yapay Çiçek Özellikleri

Doğada bulunan tüm çiçek ve bitkilerin yapay hali mevcut. Binlerce çeşit yapay çiçek ve bitkiler isteğe göre her renk ve her boydan bulunabilir. Her renk ve her ölçüde yapay çiçek mevcut olduğu için gerek vazo aranjmanı için gerek ise duvar dekoru için rahatlıkla ürün bulunabilir.

1- Yapay Çiçek Çeşitleri

Doğada bulunan çiçek, bitki ve yaprakların gerçeğinden farksız yapayları mevcut. Akla gelebilecek tüm çeşit yapay çiçekler günümüz teknolojisiyle üretilmekte. Yapay ceviz yaprağından zeytin dalına, bahar dalından limon yaprağına kadar tüm ürünler bulunuyor.

2- Yapay Çiçek Renk Çeşitleri

Yapay çiçekler, doğadaki canlı çiçeklerde bulunan her renge sahip. Yapay çiçeklerin gerçekçi tarafı dokusunda olduğu gibi renklerinde de vardır. Yapay çiçek dekoru için konseptinize uygun hangi rengi düşünüyorsanız, yapay çiçeklerde o renkleri bulabilirsiniz. Ayrıca gerçek çiçekler gibi renk solması yaşanmadığı için yıllar geçse de ilk günkü canlılığını korur.

3- Yapay Çiçek Bakımı ve Dayanıklılığı

Yapay çiçekler, canlı çiçeklere göre minimum bakım isteyen ürünlerdir. Canlı çiçekler gibi sulama, gübreleme ve güneş ihtiyaçları yoktur. Işıklardan etkilenmez ve solma olmaz. Bu sayede uzun süre taze, canlı ve dayanıklı kalır.

4- Yapay Çiçek Kullanım Alanları

Yapay çiçeklerin kullanım alanlarında sınır yoktur. Her alana uygulanabileceği gibi bir konsept haline dahi getirilebilir. Yaşam alanınızdan işletmenize kadar her yerde kullanılabilir. Duvar, tavan, saksı ya da vazo için yapay çiçek uygulaması yapılabilir. Yapay çiçek kullanım alanlarından bazılarını sizler için sıraladık;

  • Düğün salonu
  • Konser alanı
  • Kır bahçesi
  • Kuaför
  • Güzellik Merkezi
  • Ev
  • Ofis
  • Restoran
  • Otel

Yapay çiçek kullanım alanları ve çeşitleri saymakla bitmez. Aklınıza gelen tüm alanlara yapay çiçe uygulaması yapılacağı gibi doğada bulunan tüm çiçeklerin yapay ürünü de mevcuttur. Binlerce çeşit yapay çiçek, bitki ve uygulamaları için Modern Dekor’a ulaşabilirsiniz.

01.06.2024
2
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Modern Dekor
Modern Dekor
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
1